Muszelki Gr.III - Publiczne Przedszkole w Dobroniu

NASZE GRUPY

Witamy.

Nazywamy się „Muszelki”.

Jesteśmy najstarszą grupą w naszym przedszkolu
.

W naszej grupie pracują:

Dorota Majda - nauczyciel

Aneta Dąbrowa – nauczyciel

Sławomira Zborowska – pomoc nauczyciela

Zagląda do nas również ciocia Monika Misiak oraz dołączyła do nas ciocia
Arleta Walczak.

W tym roku będziemy pracować w oparciu o program wychowania przedszkolnego  "Szkoła za pasem" utorstwa M. Jelonek i K. Wójcik-Bożętki.

Już od pierwszych dni pobytu w przedszkolu rozpoczynamy intensywną pracę nad rozwijaniem wszelkich umiejętności przygotowujących nas do wejścia w progi szkoły. W tym roku przyświecają nam dwa główne cele w obszarze których będziemy rozwijać nasze talenty : „Rozwijanie zainteresowań oraz indywidualnych  zdolności dziecka w oparciu o model pracy według teorii Inteligencji Wielorakich H. Gardnera” oraz  „Z poezją za pan brat – poezja jako źródło przeżyć estetycznych, inspiracja do działań plastycznych oraz niezbędny czynnik w rozwoju osobowości dziecka”. 5 latki będą pracować w oparciu o karty pracy „Szkoła za pasem”  a młodsze dzieci 4 letnie „Teczka 4-latka Zgaduję, rysuję, maluję”.